Lemingoza to niebezpieczna choroba, prawdopodobnie śmiertelna, nie jest znane na nią lekarstwo, choć stwierdzono nieliczne przypadki samouleczeń. Istnieją tez całkiem liczne przypadki odporności. Choroba dotyka głownie młode osoby, zamieszkiwanie poza miejscowością urodzenia radykalnie zwiększa ryzyko zachorowania.

Objawy są łatwe do zidentyfikowania - obsesyjna koncentracja na Jarosławie Kaczyńskim i jego partii uniemożliwiająca percepcje rzeczywistości. Skutkiem tego leming rozmowy na wszystkie tematy społeczne sprowadza do rozmowy o cechach osobowościowych polityków PiS. Leming możne dostrzec morderce podrzynającego gardło staruszce ale jeśli ten powie "Patrz, tam PiS", leming zacznie charczeć "PiS, Kaczyński, Ziobro, grrr grrr, khhh, khhh..." i morderstwo przestanie postrzegać. Symptomatyczna dla lemingozy jest reakcja na wszystkie wypowiedzi rozmówcy treści "A bo PiS..." ewentualnie "A bo Kaczyński..." czy "A bo Ziobro..."

Leming PiS oskarża o wszystkie możliwe rzeczy, także o to, czego nie zrobili. Kiedy się tłumaczy lemingowi "PiS dokonał największej obniżki państwowych danin w najnowszej historii Europy", leming odpowiada "Ale podatku liniowego nie wprowadzili!" Jakby wprowadzili, pewnie by powiedział "Ale rafy koralowej na Bałtyk nie ściągnęli!"

Ciekawie postrzega leming awantury z udziałem PiS - słyszy tylko teksty polityków PiS. Stos obelg od Palikota nie istnieje, istnieje tylko zniecierpliwiona odpowiedz kogoś z PiS.

Leming stosuje specjalny język, np. Ziobre nazywa "cynicznym nieudacznikiem." Cynicznym, bo miał pewne sukcesy, nieudacznikiem, bo wszystkiego nie zrobił (patrz zarzuty o to, czego PiS nie zrobił). Ćwiąkalskiego, który uczyniłby dokładnie to samo, nazwałby "profesjonalnym idealista."

Próby wytłumaczenia lemingowi konieczności leczenia kończą się riposta "Ty z PiSu!" i odmowa przyjęcia do wiadomości dalszej wypowiedzi. Zdaniem leminga, kto nie cierpi na lemingoze, jest z PiSu, a jak kto z PiSu, nie można go słuchać.

Lemingoza przenosi się za pośrednictwem odchodów dziennikarzy (merdiow) ze szczególnym uwzględnieniem TVN oraz droga kropelkowa przez uszy - w wyniku kontaktów z lemingami. W Polsce ma charakter pandemiczny i należałoby teren zakażony odizolować i ogłosić kwarantanne.

Lemingoza przewlekła prowadzi do encefalopatii, której objawy możemy obserwować na przykładzie naszego kolegi na "E." Ten przerażający przypadek powinien przestrzegać przed pokusa włączenia telewizora. Naprawdę - nie warto.
Autor: los   [źródło]
Cały artykuł jest godną uwagi diagnozą tejże choroby, dlatego pozwoliłem sobie umieścić ów tekst na moim blogu, aby każdy Polak poznał zarazę, o której w mediach niestety nie powiedzą. Polska musi zwalczyć ten problem.